Reklam

Yemek Tarifinizi Paylaşmak İster Misiniz?

28 Ağustos 2014 Perşembe, 23:50

Her ülkenin kendine göre bir yemek kültürü bulunuyor. Pek çok kişi ülkemizin yemeklerini bildiğini iddia etse de eminim ki bilmediği farklı yemek türleri mutlaka olacaktır. Çünkü Anadolu gibi çok eski medeniyetlerin yaşadığı bu coğrafyada hemen her yöreye ait özel bir yemek türü bulunuyor. Klasik yemek çeşitleri dışında bir arayışa giriyorsanız; tatlılardan etli yemeklere, sebze yemeklerinden hamur işi yemeklerine kadar ülkemizin zengin mutfağı sizi karşılıyor. Bu zengin mutfağa ait yemekleri de afiyetle.com sitesinde binlerce tarif ile bulabiliyorsunuz.

Yemek yemeyi yada yapmayı sevenler her zaman farklı tatları ararlar. Standart yemek çeşitlerinin dışına çıkarak yeni tatları denemeyi severler. Bu kişiler için internet sitesi afiyetle.com sitesi birbirinden ilginç yemek tarifi seçenekleri sunuyor. Sitede özellikle Türk mutfağının vazgeçilmez yemekleri için pek çok bilinmeyen tarife de rastlayabiliyorsunuz. Tasarımının sadeliği yanında yemek çeşitlerine ulaşım da iyi oluşturulmuş olan kategori yapısı sayesinde gayet kolay bir biçimde gerçekleşiyor. İsterseniz aradığınız yemeğin adını yazarak da arama yapabiliyorsunuz.

Site yönetimi Facebook üzerinde sayfa oluşturarak eklenen site tariflerini rahatça sosyal ağ ortamlarında da takip etmenizi sağlıyor. Facebook sayfası şimdiden 200.000’den fazla beğeniye ulaşmış görünüyor. Sitede; yemek tutkunlarının yapabileceği pratik yemekler ve kolay yemeklerden pek çok değişik yemek tarifine kadar binlerce tarifi aynı platformda bulmak ziyaretçileri memnun ediyor. Değişik bir pasta tarifi arayanlar pasta tariflerine,vazgeçilmez lezzetimiz baklava için değişik bir tat yaratmaya çalışanlar baklava tariflerine, yemeklerinde kullanabilecekleri farklı bir sos arayışında olanlar soslara, deniz ürünlerinden yapılan yemeklerden hoşlananlar deniz ürünlerine, çayla beraber misafirlerine farklı bir kurabiye ikramında bulunmak isteyenler de kurabiyeler kategorilerine girerek rahatça aradığını bulabilir.

Ücretsiz olarak üye olabileceğiniz afiyetle.com sitesinde siz de kendi tariflerinizi yayınlayabilirsiniz. Bildiğiniz ve insanlarla paylaşmak istediğiniz yemekleri, insanların beğenisine sunma fırsatınız var. Binlerce tarif arasında sizin vereceğiniz tarif de yer alabilir. Site yönetimi yemek tariflerini ön plana çıkarmaya gayret etse de sağlık köşesi, beslenme ve yaşam ipuçlarının yer aldığı bölüm ve şifalı bitkiler bölümü de ziyaretçilerin faydalanabileceği profesyonel açıklamaları barındırıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*