Reklam

Bebek beslenmesi konusunda öneriler

30 Kasım 2017 Perşembe, 18:14

Bebekleri beslerken ilk 6 ay başka hiçbir gıdaya gerek olmadan suya dahi gerek olmadan anne sütü verebiliyoruz 6. aydan itibaren ise anne sütüne yine devam etmek kaydıyla yavaş yavaş ilaveler yapabiliyoruz. Bunlar neler olabilir 6. aydan itibaren sebze püresi veya sebze çorbası, meyve püresi ilavesi yoğurt ilavesi, muhallebi ilavesidir sebze püresi ve çorbasını daha çok mevsimine uygun konserve olmayan organik ürünlerden yapılmasını özellikle özen gösterirsek daha iyi olur.

Bebek beslenmesinde amaç her çeşit vitamin ve gerekli besinin bebeğe sağlıklı bir şekilde verilmesidir. Burada sağlıklı bebek gelişimi için çok faydalı olan birkaç sebzeli mama tarifi veriyoruz. Sebzeli bebek mamaları.

Bebek gelişimi konusunda tüm hekimlerin hem fikir olduğu nokta bebek beslenmesi konusunda anne sütünden yararlanmasıdır. Şuana kadar yapılan araştırmalar neticesinde anne sütünün faydaları ortaya çıkartılmaktadır. Saymakla bitmeyen anne sütü faydaları, yaşam kalitesini de arttırmaktadır.

Yapılan mamaların en iyisi bile anne sütünün yanından geçemez. Doğal sıcaklığı ile içeriğindeki mucize besin değerleri sayesinde hem besliyor hem de dayanıklı eklemler, sağlıklı bir gelişimi tetikliyor. Özellikle doğumun ardından anneden gelen ilk sütü bebeğe içirmek büyük önem taşımaktadır. Ağız sütü olarak adlandırılan bu sütü doğum sonrası da bebeğe mutlaka emzirmek gerekmektedir. Bebek beslenmesi için ilk besin tabi ki anne sütü olmalı. bu beslene düzeni ilk 6 ay boyunca devam etmelidir.

Anne sütü ile bebek beslenmesini ve ileriye dönük faydaları

Hayatımızın altıntopları olan bebeklerimizi hayata güçlü birere birey şeklinde kazandırabilmek için: bebek beslenmesi, büyük bir önem arz eder. Bebeğin beslenmesi de tamamen anne tarafından sağlandığından bu konuda annelere önemli görevler düşmektedir.

bebek beslenmesi

Bebeğimizi anne sütü ile beslemekten daha yararlı bir yöntem olamayacaktır. Mucizevi bir besin olan anne sütü sayesinde bebeğimizin gelecekteki yaşam standartlarını belirlemiş oluyoruz. Nasıl mı? bebek beslenmesi bünyenin gücünü belirler. Anne sütü ile beslene bebeklerin beyin gelişimleri ve bağışıklık sitemleri çok daha güçlü olur. Hastalıklarla mücadelesi daha etkili ve fiziksel gelişimi de yine anne sütünü aldığı zaman büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.

Kaynak: https://bebekler.name.tr/bebek-beslenmesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*